Navigācija
Jūsu grozs

Grīdas svari

Par grīdas svariem nosaucām svarus ko liek uz grīdas un kuriem nav liela platforma. Visizplatītākā celtspēja šiem svariem ir 150 kg. Ir piedāvājumā arī grīdas svari ar mazāku celtspēju - piemēram 60 kg, bet tad jābūt uzmanīgiem ar to novietošanu. Jāizslēdz iespēja ka kāds nezinošs, bet smags cilvēks pēkšņi gribēs nosvērt sevi. Uzkāpjot uz 60 kg slodzei domātiem svariem ar saviem 100 kg - radīs pietiekošu pārslodzi lai būtu iespēja svarus sabojāt. Tas pats var notikt ja uz 60 kg slodzei domātiem svariem nomet no augšas, pieņemsim no 1 m augstuma 50 kg smagu maisu.


Radusies trieciena rezultātā pārslodze arī var sabojāt svaros esošo slodzes devēju. Vairāk par 150 kg parasti uz svaru platformu vienkārši uzlikt nevar, nav vietas. Solis 150 kg svariem ir 50 gr, ir arī svari ar dubulto soli. Tad svariem līdz 60 kg solis ir 10 gr, diapazonā no 60kg līdz 150 kg solis 50 gr. Grīdas svariem bez celtspējas svarīgs parametrs ir platformas izmēri. Tā kā parasti grīdas svaros izmanto vienu devēju platformas izmēru liela mērā nosaka šī devēja tehniskie parametri. Ja platforma ir izgatavota lielāka kā ļauj devēja tips - platformas malās var parādīties atšķirīgi rādījumi. Tāpēc ja vajadzīgi svari ar lielu svaru platformu - jāskatās svari ar četriem devējiem stūros, nevis jādomā ka uz grīdas svaru platformu uzliks lielāku platformu un svari strādās nevainojami. Atkarībā no izmantošanas vides grīdas svariem var būt dažādi izpildījumi.


Ja svarus izmantos sausā telpa – pietiek ar standarta IP 54 izpildījumu. Ja svari strādās telpās ar paaugstinātu mitrumu, putekļiem - svariem jābūt augstākai aizsardzības pakāpei pret mitrumu. Pārtikas ražošanā, farmakoloģijā parasti izmanto svarus kuriem viss korpuss ir no nerūsējošā tērauda, ne tikai grīdas svaru platformas virsma. Ja paredzēts svarus izmantot sprādziennedrošās telpās - ir svari ar ATEX sertifikāti. Grīdas svari atrodami arī Laumas elekttonica, Kern, Radwag katalogos. Izvēloties svaru pievēršat uzmanību vai grīdas svariem vajadzīga iespēja strādāt autonomā režīmā - vai vajadzīgs iebūvēts akumulators. Dažos katalogos statīvs kas piestiprina indikatoru pie grīdas svaru platformas ir kā atsevišķa opcija un ja ir vajadzīgs - jāuzrāda pasūtot svarus.


Atkarībā no grīdas svaru izmantošanas sfēras ir jāpievērš uzmanība vai svariem ir veikta pirmreizējā verifikācija, vai vispār šos svarus drīkst izmantot reglamentētā metroloģijas sfērā. Grīdas svariem esošās funkcijas atkarīgas no svaru indikatora. Visiem svariem ir taras funkcija, bet iespējamas arī skaitīšanas funkcija, fasēšanas, summēšanas, Hold kā arī citas funkcijas. Mūsdienās praktiski visi svari savienojas ar datoru izmantojot RS 232, bet grīdas svari kuri izmanto RS 485, Profibus DP, Ehternet savienojumus. Ja grīdas svarus izmanto ārstnieciskās iestādēs medicīniskos nolūkos – svariem jābūt arī apstiprinātiem lietošanai medicīniskās iestādēs.