+371 28374072
Automātiskie bunkura svari

 

Svari paredzēti svērt beramkravas iekraujot, izkraujot, pārkraujot starp bunkuriem un citām svara kontroles operācijām. Šie svari ir īpaši piemāroti pārtikas ražošanas rūpnīcām un produktu uzglabāšanai bunkuros un ostās.

Auto transporta  svari ir  komerctransporta svēršanai,  lai uzzinātu kravas svaru vai ass noslogojumu. Lai iegūtu kravas svaru automašīna  tiek svērta divas reizes – ar kravu un bez kravas. Starpība starp svērumiem ir kravas svars .

Svaru komplekts konteineru svēršanai sastāv no divām svaru platformām ar virsmas izmēriem 3000 x 1500mm, ar celtspēju katrai svaru platformai 25 000 kg.

Platformas svari tiek izmantoti dažādu priekšmetu svēršanai. Elektroniskie platformas svari sastāv no metāla platformas kura var būt taisnstūra formas , П veida vai stieņu tipa un svaru elektronikas.

Par grīdas svariem nosaucām svarus ko liek uz grīdas un kuriem nav liela platforma. Visizplatītākā celtspēja šiem svariem ir 150 kg. Ir piedāvājumā arī grīdas svari ar mazāku celtspēju - piemēram 60 kg, bet tad jābūt uzmanīgiem ar to novietošanu.

Hidrauliskie ratiņi ar svariem ir mobīla konstrukcija kura paātrina svēŗšanas procesu noliktavās.  Svau devēji ir iemontēti ratiņu dakšās un savienoti ar svaru indikatoru. Svaru indikators tiek barots no akumulatora un nodrošina šiem svariem ilgu  un autonomu darbību.

Piedāvājam svarus dažādu dzīvnieku svēršanai. Tie noderēs jebkurā profesijā, kurā darbs saistīts ar dzīvniekiem, no lopkopjiem līdz vetārstiem.  Varam uzkonstruēt un izgatavot svarus saskaņā ar jūsu īpašām vēlmēm.

Par galda svariem nosacīti sauc svarus kuros displejā rāda tikai svaru, atšķirībā no tirdzniecības svariem kur rāda vēl cenu un summu un skaitāmiem svariem, kuros tiek uzrādīts arī vienādo izstrādājumu skaits.

Tirdzniecības svarus izmanto pārdodot sveramu preci pircējiem, kā arī preci marķējot, fasējot un iepakojot. Tirdzniecības svaru celtspēja parasti ir līdz 15 kilogramiem, bet mēdz būt arī versijas ar lielāku celtspēju.

Skaitāmie jeb skaitīšanas svari ir elektroniski svari ar vienādu izstrādājumu skaitīšanas funkciju. Svēršana un izstrādājumu skaitīšana notiek parasti uzliekot zināmu skaitu izstrādājumu uz platformas unar klavatūras palīdzību ievadot svaros to skaitu.

Svari ar paaugstinātu precizitāti masas mērījumiem tiek izmantoti tehnoloģisko procesu nodrošināšanai dažādās ražotnēs, kontroles un zinātniskās laboratorijās, juvelieru darbnīcās un veikalos.

Mitruma analizatori ir speciāli, ar augstas precizitātes laboratorijas svari, kas ļauj noteikt mituma daudzumu paraugā dažu minūšu laikā. Dažiem mitrumu analizatoriem precizitāte ir līdzīga analītisko svaru precizitātei.

Medicīniski svari ir svari kas domāti profesionālai izmantošanai ārstnieciskās medicīniskās iestādēs - ārstu praksēs, poliklīnikās, slimnīcās. Svari pēc izmantošanas veida var būt dažādi - gan galda svari zīdaiņu svēršanai, gan uz grīdas liekamie svari lai noteiktu cilvēka svaru.

Bunkura svari - dozatori ir paredzēti tam, lai iegūtu precīzu apjomu preces no tās konteinera. Šajos svaros, produkts visu laiku atrodas uz svariem un ievadot noteiktu masas dauzumu, lauj iegūt atiecīgo dozu no konteinera.

Krāna svaros sveramais objekts netiek uzlikts uz platformas, bet gan iekārts āķī. Krānu svari atškiras gan pēc celtspējas, gan pēc svaru nolasīšanas veida un vadības pults funkcijām.

Piedāvājam iebūvēt svarus dažādās mašīnās - frontālajos iekrāvējos, kravas mašīnās un pacēlājos. Daudzi ražortāji piedāva šādas mašīnas ar jau rūpnīcā uzstādītām svēršanas sistēmām, bet citām tās var iebūvēt arī vēlāk.

Elektroniskie svari

Pašlaik svaru tehnikā visizplatītākie ir elektroniskie svari, bet mehāniskie svari vairs praktiski netiek piedāvāti. Svarīgākie svaru parametri ir  svaru maksimālā iespējama noslodze  un nepieciešama precizitāte, ka arī nepieciešamais platformas izmērs.  Protams, ka klientiem ir ļoti svarīga svaru cena. Tomēr vispirms janoskaidro svaru atbilstība  vajadzīgajiem tehniskajiem parametriem, jo orientēties tikai uz svaru cenu, ignorējot citus parametrus nebūtu ieteicams.

Atkarībā no vides kur tiks lietoti svari tiem var būt dažada līmeņa aizsardzība no mitruma. Iespējami arī svari kuriem ir sprādziendroši un ar ATEX sertifikātiem. Elektroniskiem svariem ir pieejamas visdažādākās  funkcijas, bet visizplatītākā funkcija ir TARA. Mehāniskiem svariem šāda nepieciešama funkcija nebija. Elektroniskie svari tiek regulēti un pārbaudīti ar atsvariem uzstādīšanas vietā. Dažiem cilvēki ir pārsteigti, ka svari jāregulē tāpēc ka  zemes pievilkšanās spēks – brīva kritiena paātrinājums ir atšķirīgs dažādās pasaules vietās, tas atkarīgs no ģeogrāfiskā platuma grāda.  Latvijā gravitācijas paātrinājums g=9,816 m/S 2, bet tepat  piemēram Somijā g=9,8219. Tas jāņem vērā iegādājoties svarus. Ja svaru atbilstības deklarācija izdota tālu no lietošanas vietas un tajā uzrādītais g stipri atšķiras no lietošanas vietas, svari ir jāregulē. Protams šīs izmaiņas nav lielas un visvairāk tās jāņem vērā kad runa iet par augstas precizitātes laboratorijas svariem. Vēl pasaulē mēdz būt atšķirīgi arī spriegumi un elektriskie barošanas spraudņi, ir arī valstis kas neizmanto kg kā mērvienību, bet gan mārciņu. Tāpēc pērkot svarus citā valstī  pievērsiet uzmanību šīm lietām.

Ja svarus paredzēts izmantot komercdarbībā - noskaidrojiet vai nepieciešams atbilstības sertifikāts un verifikācija, vai pietiek ar svaru kalibrēšanas sertifikātu. Kalibrēšanas sertifikātu var uztaisīt jebkuriem svariem bez ierobežojuma. Kalibrēšanas sertifikāts der, ja svarus izmanto tikai kādā ražošanas procesa starpposmā. Lai svarus varētu verificēt un izmantot reglamentētā metroloģijas sfērā – svariem jābūt uzlīmēm, kas liecina par atbilstību prasībām un atbilstības sertifikātiem. Svariem obligāti jābūt verificētiem ja tos izmanto masas noteikšanai komercdarījumos,  masas noteikšanai, lai aprēķinātu nodevas, tarifus, nodokļus, prēmijas, soda naudas, kompensācijas, atlīdzības vai tamlīdzīgus maksājumus;  masas noteikšanai normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, kā arī eksperta atzinuma sniegšanai tiesā;  ķermeņa masas noteikšanai ārstniecībā, lai novērtētu un novērotu pacientu fizisko attīstību, diagnosticētu slimību un noteiktu ārstēšanu;  masas noteikšanai, lai pagatavotu zāles pēc receptes, kā arī masas noteikšanai analīzēs, ko veic medicīnisko izmeklējumu un farmācijas laboratorijās;  masas noteikšanai maksas aprēķinam tirdzniecībā un preču fasēšanā.  Viena no pazīšanas zīmēm katalogos zīme  M, šai zīmei jābūt arī uz svariem kopā ar gadu skaitli kurā veikta svaru pirmreizējā verifikacija. Vēl uz svariem jābūt laboratorijas idenfikācijas  numuram, kura veica svaru pirmreizējo verifikāciju.